Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach w ramach programu ,,Higiena naszą tarczą” poprowadzonych przez Panią Ilonę Wnuk, pracownika Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świdwinie.
Głównym celem programu jest: osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych.
Do szczegółowych celów programu należą:
- wzbogacenie wiedzy uczniów z dziedziny zdrowia,
- wykształcenie postaw prozdrowotnych w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych,
- przyswojenie i wdrożenie prawidłowych przyzwyczajeń oraz nawyków higieniczno zdrowotnych.
Uczniowie w trakcie warsztatów
- zapoznali się z zasadami higieny osobistej oraz prawidłową techniką mycia rąk;
- obejrzeli prezentacje multimedialną dotyczącą tematyki zajęć;
- praktycznie poćwiczyli według instrukcji prawidłowe mycie rąk.
Na koniec uczniowie przeprowadzili eksperyment „Jak działa mydło”.
/Edyta Wilk/





















