Lekcje projektowe w klasie IIa i IIb
Klasy DRUGIE, na zaproszenie MEC w Świdwinie, brały udział w projekcie „LEKCJE CIEPŁA”.
Razem z Czerwonym Kapturkiem i kotem Kluchą” – bohaterami książeczki „ Czerwony Kapturek w mieście ” wzbogacali wiedzę na temat:
- czym jest ciepło;
- w jaki sposób pozyskiwano ciepło w czasach pierwotnych;
- historii ogrzewania oraz sposobów ich produkowania;
- sposobów zapobiegania smogowi ;
- oszczędzania ciepła i energii.
W czasie zajęć uczniowie:
- brali udział w doświadczeniach;
- oglądali prezentacje;
- wysłuchali przygód Czerwonego Kapturka w mieście;
- wykonali klasową książeczkę „ Co wiemy o cieple ? ”;
- dyskutowali na temat : jak rozsądnie korzystać z ciepła i energii.
Posumowaniem projektu była wycieczka do MEC w Świdwinie, w czasie której uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak działa ciepłownia oraz dowiedzieć się skąd bierze się ciepło w naszych domach.
Dziękujemy za zaproszenie i miłe niespodzianki, które dzieci otrzymały w czasie spotkania.
/U. Włodarczyk, M. Dawidowicz, M. Szczygielska – Adamowicz/










































