Text size: A-A+

Lekcje ciepła w klasach drugich

Lekcje projektowe w klasie IIa i IIb

Klasy DRUGIE, na zaproszenie MEC w Świdwinie, brały udział w projekcie „LEKCJE CIEPŁA”.

Razem z Czerwonym Kapturkiem i kotem Kluchą” – bohaterami książeczki „ Czerwony Kapturek w mieście ” wzbogacali wiedzę na temat:

  • czym jest ciepło;
  • w jaki sposób pozyskiwano ciepło w czasach pierwotnych;
  • historii ogrzewania oraz sposobów ich produkowania;
  • sposobów zapobiegania smogowi ;
  • oszczędzania ciepła i energii.

W czasie zajęć uczniowie:

  • brali udział w doświadczeniach;
  • oglądali prezentacje;
  • wysłuchali przygód Czerwonego Kapturka w mieście;
  • wykonali klasową książeczkę „ Co wiemy o cieple ? ”;
  • dyskutowali na temat : jak rozsądnie korzystać z ciepła i energii.

Posumowaniem projektu była wycieczka do MEC w Świdwinie, w czasie której uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak działa ciepłownia oraz dowiedzieć się skąd bierze się ciepło w naszych domach.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe niespodzianki, które dzieci otrzymały w czasie spotkania.

/U. Włodarczyk, M. Dawidowicz, M. Szczygielska – Adamowicz/

Tłumacz:

Bądź z nami na bieżąco!

Loading...

Licznik odwiedzin

  • 1224141Odsłon razem:
  • 34Odsłon dzisiaj:
  • 2495Odsłon miesięcznie:
» Tłumacz »
Przejdź do treści