Uczniowie klasy 1a i 1b zaczynają swoją przygodę ze szkołą!
Pierwsze dni minęły im na poznawaniu szkoły, sal oraz nauczycieli.
Aby uczniowie czuli się bezpiecznie i znali obowiązujące ich zasady, stworzyli swoje kontrakty klasowe.
Kontrakt z klasą to podstawa do działania, wie o tym każdy wychowawca, ponieważ wspólne stworzenie kontraktu klasowego sprzyja integracji zespołu.
Podczas zajęć uczniowie:
- współpracowali ze sobą,
- decydowali i ustalali, które zasady są dla nich ważne,
- uświadomili sobie, co to znaczy odpowiedzialności za zgrany zespół klasowy.
Dzięki kontraktowi uczniowie:
- stworzyli swój fundament do dalszej i owocnej współpracy,
- czuli się bardziej zaangażowani i zmotywowani do przestrzegania zasad, które sami wypracowali.
Na koniec zajęć wszyscy zobowiązali się do przestrzegania umowy własnoręcznym podpisem.
BRAWA dla naszych Pierwszaków!
/Edyta Wilk, Iwona Raulin-Urbaniak, Urszula Ochnio/




