Wiadomo, iż ulubieńcem wszystkich dzieci jest miś. Mały czy duży, pluszowy, z zabawnym noskiem i naderwanym uchem sprawia radość dzieciom od najmłodszych lat. Dlatego też, w Dwójkowej Świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Nasi uczniowie opowiadali o swoich pluszakach:
- skąd się u nich wzięły,
- jak je nazwali,
- jakie historie się z nimi wiążą.
Było też mnóstwo prac plastycznych, kolorowanek, wydzieranek oraz lepienie misia z plasteliny.
Kolejnym emocjonującym wydarzeniem świetlicowym były andrzejki. Przygotowane dla naszych wychowanków atrakcje sprawiły im mnóstwo radości, zaskoczenia i świetnej zabawy. Aby tradycji andrzejkowej stało się zadość, były wróżby (z przymrużeniem oka) i tańce.
Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w następujących zabawach z przygotowanymi wróżbami:
- tradycyjny andrzejkowy wyścig butów,
- przekłuwanie serc z imionami dziewcząt i chłopców,
- kodowanie karteczek z przepowiednią na przyszłość.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również andrzejkowe Koła Fortuny.
Naszą zabawę zakończyły tańce z wykorzystaniem Magicznej Ściany.
Oczywiście na naszej świetlicowej gazetce pojawiły się tematyczne prace plastyczne.
To był bardzo udany tydzień!
/Elżbieta Kaczor/



























