Text size: A-A+

Dwójkowa Świetlica, czyli Bajkowe Studio 14

Wiadomo, iż ulubieńcem wszystkich dzieci jest miś. Mały czy duży, pluszowy, z zabawnym noskiem i naderwanym uchem sprawia radość dzieciom od najmłodszych lat. Dlatego też, w Dwójkowej Świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Nasi uczniowie opowiadali o swoich pluszakach:

  • skąd się u nich wzięły,
  • jak je nazwali,
  • jakie historie się z nimi wiążą.

Było też mnóstwo prac plastycznych, kolorowanek, wydzieranek oraz lepienie misia z plasteliny.

Kolejnym emocjonującym wydarzeniem świetlicowym były andrzejki. Przygotowane dla naszych wychowanków atrakcje sprawiły im mnóstwo radości, zaskoczenia i świetnej zabawy. Aby tradycji andrzejkowej stało się zadość, były wróżby (z przymrużeniem oka) i tańce.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w następujących zabawach z przygotowanymi wróżbami:

  • tradycyjny andrzejkowy wyścig butów,
  • przekłuwanie serc z imionami dziewcząt i chłopców,
  • kodowanie karteczek z przepowiednią na przyszłość.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również andrzejkowe Koła Fortuny.

Naszą zabawę zakończyły tańce z wykorzystaniem Magicznej Ściany.

Oczywiście na naszej świetlicowej gazetce pojawiły się tematyczne prace plastyczne.

To był bardzo udany tydzień!

/Elżbieta Kaczor/

Tłumacz:

Bądź z nami na bieżąco!

Loading...

Licznik odwiedzin

  • 1227438Odsłon razem:
  • 1Odsłon dzisiaj:
  • 5792Odsłon miesięcznie:
» Tłumacz »
Przejdź do treści