Text size: A-A+

Energia gazowa

Uczniowie Dwójkowego KOŁA NAUKOWEGO na zajęciach zajmowali się ENERGIĄ GAZOWĄ  w ramach programu „Być jak Ignacy”.

JAK GAZ ROZŚWIETLIŁ XIX-wieczne MIASTA?

Uczniowie:

  • zapoznali się z procesem powstawania gazu i jego właściwościami, technikami jego wydobycia oraz zastosowaniem
  • poznali rodzaje paliw kopalnych i czynniki, które wpływały na proces tworzenia
  • zrozumieli znaczenie gazu dla osiągnięć cywilizacyjnych
  • potrafią poprzez doświadczenie uzyskać gaz (dwutlenek węgla)

Po zajęciach uczniowie poddali się refleksji. Zapisywali na karteczkach najciekawszą informację lub doświadczenie z zajęć.

/Renata Tomal/

 

Tłumacz:

Bądź z nami na bieżąco!

Loading...

Licznik odwiedzin

  • 1227074Odsłon razem:
  • 141Odsłon dzisiaj:
  • 5428Odsłon miesięcznie:
» Tłumacz »
Przejdź do treści