W listopadzie nasi siódmo- i ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć w Świdwińskim Ośrodku Kultury ZAMEK niezwykłą adaptację filmową powieści „Chłopi” oraz przedstawienie teatralne na podstawie dramatu „Dziady cz. II”.
Wspólne wyjście i obejrzane dzieła posłużyły do utrwalenia na lekcjach języka polskiego formy recenzji i sprawozdania.
Był też czas na dyskusję i refleksję na temat poznanych dzieł i ich adaptacji.
/Monika Wieczorek, Patrycja Wolewicz/












