Akcja „Sprzątanie Świata- Polska 2023”- to nasza wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Jak co roku Dwójka zaangażowała się w ten projekt, tym razem pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
Dzięki działaniom prowadzonym w naszej szkole uczniowie:
- wiedzą do jakich pojemników wrzucić odpady,
- wykonali plakaty o tematyce ” Sprzątamy nasz świat” promujące postawy ekologiczne,
- obejrzeli filmy edukacyjne podnoszące świadomość dbania o naszą planetę,
- zainicjowali działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko,
- posprzątali okoliczne tereny segregując odpady,
- posadzili cebulki kwiatowe przy wejściu do szkoły, które dadzą nam piękny efekt już na wiosnę,
- w języku angielskim i niemieckim poznawali słownictwo związane z ekologią,
- wykonali gazetkę w holu szkoły dotyczącą ochrony powietrza, wód i gleby,
- brali udział w ekoprzerwach: tańczyli, grali w gry oraz quizy.
Pamiętajmy, aby dawać przykład i dbać o naszą planetę przez cały czas…, nie tylko w czasie akcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.
Koordynatorki akcji: Magdalena Kantyka i Beata Fudali




































