JUBILEUSZOWY ROK NASZEJ DWÓJKI
Uczniowie klasy ósmej w trakcie zajęć z WOS pracowali nad drzewem genealogicznym swoich rodzin. Podczas pracy odkryli, że historia ich przodków łączy się z historią miasta Świdwin. Ich dziadkowie (lub pradziadkowie) osiedlili się tutaj po II wojnie światowej, gdy miasto stało się nowym miejscem życia dla wielu polskich rodzin.
Dzięki temu zrozumieli, że rozwój Świdwina tworzyły losy zwykłych ludzi, takich jak ich bliscy.
Praca nad drzewem genealogicznym pomogła im lepiej poznać własną rodzinę, podstawową wspólnotę społeczną, w której uczymy się tradycji, języka i wzajemnego szacunku także uświadomiła nam, że jesteśmy częścią historii zarówno rodzinnej, jak i lokalnej.
/ Ireneusz Michałek/






