Pod hasłem „Dziecięcy Głos Różnorodności” ulicami Świdwina dnia 26. 06. 2025 roku przeszedł barwny, radosny przemarsz uczniów wraz z nauczycielami ,,Świdwińskiej Dwójki ” promując idee:
- tolerancji,
- otwartości,
- wzajemnego szacunku.
Dzieci ubrane w niebieskie stroje i niosące własnoręcznie przygotowane transparenty z entuzjazmem dzieliły się swoimi hasłami i uśmiechem z mieszkańcami miasta.
W marszu można było dostrzec odwołania do wartości takich, jak:
- różnorodność,
- przyjaźń,
- akceptacja,
- empatia .
Na zakończenie przemarszu odbyło się krótkie spotkanie z przedstawicielami władz miasta na placu Konstytucji 3 Maja , podczas którego dzieci:
- zaprezentowały plakaty o różnorodności ,
- przedstawiły taniec romski,
- wręczyły wizytówki promujące różnorodność.
Wydarzenie miało na celu uwrażliwienie społeczności lokalnej na piękno różnorodności i potrzebę budowania wspólnoty, w której każdy czuje się bezpiecznie i jest szanowany.
/Wioletta Ogińska/











