Text size: A-A+

Pasowanie na czytelnika 2025

22 maja PIERWSZOKLASIŚCI odwiedzili bibliotekę szkolną.

Nie była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu, ale za to WYJĄTKOWA.

Pięknie ubrane PIERWSZAKI przybyły na uroczystość oficjalnego pasowania na CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Zanim to nastąpiło, uczniowie:

  1. Wypowiadali się na temat :

„Czy warto czytać i dlaczego?”

„Co zyskujemy dzięki czytaniu?”

„Jak można czytać?”

  1. Usłyszeli list od pewnej książki i poznali jej prośby dotyczące tego, jak należy traktować książki.
  2. Rozwiązywali książkowe zagadki.
  3. Zdali egzamin ze znajomości alfabetu.

Gdy okazało się, że dzieci są przygotowane do tego, aby zostać czytelnikami, złożyły przysięgę, że:

  • Będą kochać i szanować książki,
  • Posłuchają wskazówek i rad książek,
  • Wywiążą się z obowiązków czytelnika.

Wówczas pani dyrektor Magdalena Bujakowska uroczyście dokonała pasowania na czytelnika dwójkowej biblioteki wypowiadając słowa: „Pasuję cię na czytelnika (czytelniczkę) biblioteki szkolnej”.

Na koniec każdy Pierwszak otrzymał w prezencie książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” przekazaną przez Instytut Książki.

Gratulujemy dziewczynkom i chłopcom z klas pierwszych i życzymy podczas czytania pięknych chwil pełnych książkowych przyjaciół i  kolorowych przygód.

/Monika Wieczorek, Biblioteka Szkolna/

Tłumacz:

Bądź z nami na bieżąco!

Loading...

Licznik odwiedzin

  • 1227398Odsłon razem:
  • 242Odsłon dzisiaj:
  • 5752Odsłon miesięcznie:
» Tłumacz »
Przejdź do treści