22 maja PIERWSZOKLASIŚCI odwiedzili bibliotekę szkolną.
Nie była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu, ale za to WYJĄTKOWA.
Pięknie ubrane PIERWSZAKI przybyły na uroczystość oficjalnego pasowania na CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Zanim to nastąpiło, uczniowie:
- Wypowiadali się na temat :
„Czy warto czytać i dlaczego?”
„Co zyskujemy dzięki czytaniu?”
„Jak można czytać?”
- Usłyszeli list od pewnej książki i poznali jej prośby dotyczące tego, jak należy traktować książki.
- Rozwiązywali książkowe zagadki.
- Zdali egzamin ze znajomości alfabetu.
Gdy okazało się, że dzieci są przygotowane do tego, aby zostać czytelnikami, złożyły przysięgę, że:
- Będą kochać i szanować książki,
- Posłuchają wskazówek i rad książek,
- Wywiążą się z obowiązków czytelnika.
Wówczas pani dyrektor Magdalena Bujakowska uroczyście dokonała pasowania na czytelnika dwójkowej biblioteki wypowiadając słowa: „Pasuję cię na czytelnika (czytelniczkę) biblioteki szkolnej”.
Na koniec każdy Pierwszak otrzymał w prezencie książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” przekazaną przez Instytut Książki.
Gratulujemy dziewczynkom i chłopcom z klas pierwszych i życzymy podczas czytania pięknych chwil pełnych książkowych przyjaciół i kolorowych przygód.
/Monika Wieczorek, Biblioteka Szkolna/











































