Text size: A-A+

Warsztaty klas 1-3 „Higiena naszą tarczą”

Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach w ramach programu ,,Higiena naszą tarczą” poprowadzonych przez Panią Ilonę Wnuk, pracownika Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świdwinie.

Głównym celem programu jest: osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych.

Do szczegółowych celów programu należą:

  • wzbogacenie wiedzy uczniów z dziedziny zdrowia,
  • wykształcenie postaw prozdrowotnych w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych,
  • przyswojenie i wdrożenie prawidłowych przyzwyczajeń oraz nawyków higieniczno zdrowotnych.

Uczniowie w trakcie warsztatów

  • zapoznali się z zasadami higieny osobistej oraz prawidłową techniką mycia rąk;
  • obejrzeli prezentacje multimedialną dotyczącą tematyki zajęć;
  • praktycznie poćwiczyli według instrukcji prawidłowe mycie rąk.

Na koniec uczniowie przeprowadzili eksperyment „Jak działa mydło”.

/Edyta Wilk/

Tłumacz:

Bądź z nami na bieżąco!

Loading...

Licznik odwiedzin

  • 1227442Odsłon razem:
  • 5Odsłon dzisiaj:
  • 5796Odsłon miesięcznie:
» Tłumacz »
Przejdź do treści